Mean Well SDR-120 series SDR-120-24 120Watt
  • Produktnummer 997201900
    Modell SDR-120-24
    Varumärke Mean Well
    EAN 4711287422367
    Vikt 0.7 kg
Produktbeskrivelse Mean Well SDR-120 series SDR-120-24 - strømforsyning - 120 watt
Enhedstype Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - monterbar på DIN rail
Vægt 0.7 kg
Indgangspænding AC 115/230 V
Udgangspænding 24 V
Strømkapacitet 120 watt
Dimensioner (B x D x H) 4 cm x 12.5 cm x 11.4 cm
Producentgaranti 3 års garanti
Allmänt
Typ av enhet Nätaggregat - aktiv effektfaktorkorrigering (PFC) - kan monteras på DIN-skena
Nätdel
Effektivitet 91%
Effektkapacitet 120 Watt
Erforderlig frekvens 47 - 63 Hz
Inspänning AC 115/230 V
Inspänningens område Växelström 88 - 264/likström 124 - 370 V
Utspänning 24 V
Diverse
Egenskaper LED-indikatorer, överspänningsskydd, överbelastningsskydd, kortslutningsskydd, värmeskydd
Tillverkarens garanti
Service och support Begränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Luftfuktighet vid drift 20 - 95 % (icke-kondenserande)
Max temperatur vid drift 70 °C
Min temperatur vid drift -25 °C