Mean Well SDR-120 series SDR-120-24 120Watt
  • Product no 997201900
    Model SDR-120-24
    Brand Mean Well
    EAN 4711287422367
    Weight 0.7 kg
Produktbeskrivelse Mean Well SDR-120 series SDR-120-24 - strømforsyning - 120 watt
Enhedstype Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - monterbar på DIN rail
Vægt 0.7 kg
Indgangspænding AC 115/230 V
Udgangspænding 24 V
Strømkapacitet 120 watt
Dimensioner (B x D x H) 4 cm x 12.5 cm x 11.4 cm
Producentgaranti 3 års garanti
General
Device Type Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - DIN rail mountable
Power Device
Efficiency 91%
Frequency Required 47 - 63 Hz
Input Voltage AC 115/230 V
Input Voltage Range AC 88 - 264 / DC 124 - 370 V
Output Voltage 24 V
Power Capacity 120 Watt
Miscellaneous
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited warranty - 3 years
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 20 - 95% (non-condensing)
Max Operating Temperature 70 °C
Min Operating Temperature -25 °C