Samsung Odyssey G6 S32BG650EU 32" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 240Hz
Samsung Odyssey G6 S32BG650EU - G65B Series - LCD-skærm - Smart - gaming - kurvet - 32" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - VA - 350 cd/m² - 2500:1 - DisplayHDR 600 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort
  • Produktnummer 1000583444
    Modell LS32BG650EUXEN
    Varumärke
    Gå till varumärkets webbplats
    EAN 8806094192711
    Vikt 7.4 kg
Produktbeskrivelse Samsung Odyssey G6 S32BG650EU - G65B Series - LCD-skærm - kurvet - QHD - 32" - HDR
Enhedstype LCD-skærm - 32" - Smart monitor
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1318290
Energiklasse Klasse F
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync Premium Pro
Egenskaber Wi-Fi, USB 3.0 hub, Bluetooth 5.2 adapter
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 240 Hz
Lysstyrke 350 cd/m²
Kontrastforhold 2500:1
HDR-kapabel DisplayHDR 600
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 1 milliard farver
Farvespektrum 95% DCI
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Indbygget Ethernet Ja
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Spænding AC 100-240 V
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 71.3 cm x 31.11 cm x 60.62 cm
Vægt 7.4 kg
Overensstemmelsesstandarder VESA DPMS, HDCP 2.2, 2012/19/EU
Allmänt
Bildförhållande 16:9
Böjd skärm Ja (1000R)
Diagonal storlek 32"
Dimensioner (BxDxH) 71.3 cm x 31.11 cm x 60.62 cm - med ställ
Energiklass Klass F
Energiklass (HDR) Klass G
Färg Svart
Färgskala 95% DCI
Färgstöd 1 miljard färger
Gaming Ja
HDR-certifiering DisplayHDR 600
HDR-format HDR600
Horisontell visningsvinkel 178
Inbyggda enheter Wi-Fi, USB 3.0-hubb, Bluetooth 5.2 adapter
Kontrastförhållande 2500:1
Ljusstyrka 350 cd/m²
Operativsystem Tizen
Paneltyp VA
Responstid 1 ms (grå-till-grå)
Typ av bildskärm LCD-skärm / TFT aktiv matris - Smart bildskärm
Ursprunglig upplösning QHD 2560 x 1440 vid 240 Hz
Vertikal visningsvinkel 178
Vikt 7.4 kg
Ljud
Typ Högtalare
Anslutning
Gränssnitt 2 x HDMI 2.1 (HDCP 2.2) | DisplayPort 1.4 | Hörlurar | 2 x USB 3.0 | LAN
Mekanisk
Displaylägesjusteringar Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Höjdjustering 120 mm
Lutningsvinkel -9/+13
Rotationsvinkel 184
VESA-infästningsgränssnitt 100 x 100 mm
Vridningsvinkel 30
Diverse
Inkluderade tillbehör Fjärrkontroll
Medföljande kablar DisplayPort-kabel
Standarder som följs VESA DPMS, HDCP 2.2, 2012/19/EU
Strömtillförsel
Inspänning AC 100-240 V
Strömförbrukning (typisk) 30 Watt
Strömförbrukning för SDR (På-läge) 30 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge) 83 kWh/1 000 h
Programvara / Systemkrav
Mått och vikt
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd 82.7 cm
Emballagets djup 49.4 cm
Emballagets höjd 22.6 cm
Emballagets vikt 10.1 kg
Miljöparametrar
Luftfuktighet vid drift 10 - 80 % (icke-kondenserande)
Max temperatur vid drift 40 °C
Min temperatur vid drift 10 °C
Se Samsung seneste FAQ - løser 90 % af typiske problemer