Den eneste støvsuger uden filtre, der skal vaskes eller udskiftes. Dyson pneumatisk børste, der automatisk tilpasser sig til dybderensning af alle gulvtyper.
Produktnummer 1002320968
Modell Cinetic Big Ball Mul
Varumärke Dyson
EAN 5025155028049
Vikt 10.5 kg
| Produktbeskrivelse | Dyson Cinetic Big Ball Multi Floor 2 - støvsuger - beholder |
| Produkttype | Støvsuger |
| Rensertype | Beholder |
| Kompatibel gulvtype | Generel brug |
| Rengøringsmetode | Tør |
| Maksimal sugestrøm (Luft-watt) | 150 |
| Støvopsamling | Uden pose |
| Operationsradius | 10.61 m. |
| Lydtryksniveau (SPL) | 80 dB |
| Dimensioner (B x D x H) | 34.9 cm x 39.7 cm x 29.3 cm |
| Vægt | 8.03 kg |
| Producentgaranti | 5 år |
Dyson Cinetic-støvsugere har 36 oscillerende spidser til at adskille mikroskopisk støv, som kan tilstoppe andre apparater. På den måde er der ingen filtre, der skal skiftes, og sugeeffekten forbliver altid konstant.
Konventionelle støvsugere vælter og bliver liggende på jorden. Kun Dyson Big Ball beholderstøvsugeren retter sig selv op.
Udstøder automatisk fanget snavs med et enkelt "klik". Derfor er der ingen kontakt med snavs.
Den store, gennemsigtige beholder opsamler støv og snavs, når du støvsuger.
Dyson Cinetic-teknologien separerer støv så effektivt, at der i modsætning til andre støvsugere ikke er nogen filtre, der skal vaskes eller skiftes. Og da der heller ikke er brug for poser, er der ingen ekstra omkostninger at bære.
Du kan skifte tilbehør med det samme, afhængigt af støvsugningsopgaven.
Stanghåndtaget kan nu drejes i tre retninger, hvilket giver 360° bevægelse for maksimal kontrol. Nem og alsidig rengøring med minimal indsats.
Justerer sig automatisk, så den passer perfekt til alle gulvtyper. Ingen grund til at skifte børster.
Til støvsugning af støv på trapper og fra smallere sprækker.