Vi åtgärdar kontinuerligt eventuella mindre problem som kan uppstå. Tack för ert tålamod

För att få full tillgång till vår webbshop, hitta hela vårt sortiment och se våra priser, måste du vara inloggad.
Logga in på ditt konto här eller registrera dig som kund här .

Extralink Patchkabel Fiberoptik OM3 1m

Extralink - Patchkabel - LC/UPC multi-mode (han) til LC/UPC multi-mode (han) - 1 m - 1 m. - 3 mm - fiberoptik - duplex - OM3

BATNA Extralink-patchkablet er designet til problemfri tilslutning med multimode fiberoptisk teknologi. Dette kabel har omnidirektionelle LC/UPC-stik og sikrer pålidelig datatransmission. Med duplex-tilstand, der bruger to fibre, er det velegnet til miljøer, hvor effektiv dataoverførsel er afgørende. Dette kabel er bygget i overensstemmelse med OM3-standarder og er et godt valg til både professionelle og personlige netværksløsninger.

Varenummer: 995995606
Model: EX.10284
EAN: 5903148910284
Varumärke:

Specifikationer

Produktbeskrivelse
Extralink patchkabel - 1 m - 1 m.
Type
Patchkabel - OM3
Teknologi
Duplex fiberoptik
Fiberoptiktype
Multimodus
Kabel længde
1 m
Længde
1 m.
Diameter
3 mm
Forbindelsesled
2 x LC/UPC multi-mode - han
Stikforbindelse (anden ende)
2 x LC/UPC multi-mode - han

Fullständiga specifikationer

Allmänt
Antal fibrer
2
Diameter
3 mm
Längd
1 m
Teknik
Duplex fiberoptisk
Typ av fiberoptik
Multimode
Typ av nätverkskabel
Patch-kabel - OM3
Anslutning
Kontakt (andra änden)
2 x LC/UPC-multiläge - hane
Kontaktdon
2 x LC/UPC-multiläge - hane

Funktioner

Pålidelig forbindelse

Dette patchkabel er udstyret med LC/UPC multimode-stik i begge ender, hvilket giver pålidelige forbindelser til forskellige netværksudstyr.

Effektiv dataoverførsel

Med duplex-tilstand og to fibre muliggør kablet højhastighedsdataoverførsel, hvilket gør det velegnet til krævende netværksscenarier.

Overholdelse af standarder

Dette kabel er designet i overensstemmelse med OM3-standarder og sikrer ensartet ydeevne og er velegnet til forskellige applikationer.

Media

Support

RMA