ASUS VA27DQSB 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
ASUS VA27DQSB - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort
  • Produktnummer 996501064
    Modell 90LM06H1-B01370
    Varumärke ASUSTeK COMPUTER
    Gå till varumärkets webbplats
    EAN 4718017756426
    Vikt 8.95 kg
Produktbeskrivelse ASUS VA27DQSB - LED-skærm - Full HD (1080p) - 27"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/388063
Energiklasse Klasse C
Energiforbrug om året 28 kWt
Strømforbrug (Til-modus) 14 W
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 75 Hz
Pixel Pitch 0.311 mm
Lysstyrke 250 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1 / 100000000:1 (dynamisk)
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 72% NTSC
Input-stik HDMI, VGA, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 120/230 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.19 cm x 22.63 cm x 52.34 cm
Vægt 6.8 kg
Miljømæssige standarder TCO Certified Displays 9
Allmänt
Bakgrundsbelysningsteknik LED-bakgrundsbelysning
Bildförhållande 16:9
Diagonal storlek 27"
Dimensioner (BxDxH) 61.19 cm x 22.63 cm x 52.34 cm - med ställ
Energiklass Klass C
Energikonsumtion per år 28 kWh
Färg Svart
Färgskala 72% NTSC
Färgstöd 16,7 miljoner färger
Horisontell uppdateringshastighet 30 - 85 kHz
Horisontell visningsvinkel 178
Kontrastförhållande 1000:1 / 100000000:1 (dynamisk)
Ljusstyrka 250 cd/m²
Paneltyp IPS
Pixelhöjd 0.311 mm
Responstid 5 ms (grå-till-grå)
Skärmbeläggning Bländskydd
Typ av bildskärm LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
Ursprunglig upplösning Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 75 Hz
Vertikal uppdateringshastighet 50 - 75 Hz
Vertikal visningsvinkel 178
Vikt 6.8 kg
Ljud
Typ Högtalare - stereo
Uteffekt / kanal 2 Watt
Anslutning
Gränssnitt VGA | HDMI | DisplayPort | Hörlurar | Linjeingång för ljud | 2 x USB 2.0
Mekanisk
Displaylägesjusteringar Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Höjdjustering 150 mm
Lutningsvinkel -5/+35
Rotationsvinkel 90
VESA-infästningsgränssnitt 100 x 100 mm
Vridningsvinkel 180
Diverse
Egenskaper Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Typ av säkerhetsplats Kensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
Inspänning AC 120/230 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning (typisk) 16 Watt
Strömförbrukning för SDR (På-läge) 14 kWh/1 000 h
Strömkonsumtion (driftläge) 14 W
Strömkonsumtion (vid läge av) 0.3 Watt
Strömkonsumtionsställ med 0.5 Watt
Mått och vikt
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd 71.5 cm
Emballagets djup 23.6 cm
Emballagets höjd 44.9 cm
Emballagets vikt 9 kg
Sustainability Information
TCO-certifierad TCO Certified Displays 8
Se Asus seneste FAQ - løser 90 % af typiske problemer