DA   EN   SV
For at se vores fulde sortiment, priser og opnå den fulde adgang til vores webshop, skal du logge ind.
Log ind på din konto her eller registrer dig som kunde her.

DeLOCK Media Converter 1000Base-X to SFP Fibermedieomformer Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet

Delock Media Converter 1000Base-X to SFP - Fibermedieomformer - 1GbE - 1000Base-X - SFP (mini-GBIC) / SFP (mini-GBIC)

  • Varenummer 992159906

    Model 86203

    Producent DeLOCK

    EAN 4043619862030

    Vægt 0.33 kg

  • Informationer/specifikationer på siden er vejledende og kan uden varsel være ændret af producenten. Der tages forbehold for trykfejl og vejledende billeder.
Produktbeskrivelse Delock Media Converter 1000Base-X to SFP - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE
Enhedstype Fibermedieomformer - SFP (mini-GBIC) / SFP (mini-GBIC)
Model Ekstern
Kabeltype 1000Base-X
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE
Effekt AC 120/230 V
Dimensioner (B x D x H) 7 cm x 9.5 cm x 2.6 cm
Generelt
Enhedstype Fibermedieomformer
Farve Sort
Model Ekstern
Netværk
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Egenskaber Blæserløs
Forbindelsesteknologi Kablet
Kabeltype 1000Base-X
Statusindikatorer Status
Ekspansion / Konnektivitet
Interface 1 x Ethernet 1000Base-X - SFP | 1 x Ethernet 1000Base-X - SFP
Effekt
Nødvendig spænding AC 120/230 V (50 - 60 Hz)
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift 2.5 Watt
Mål og vægt
Bredde 7 cm
Dybde 9.5 cm
Højde 2.6 cm
Miljømæssige parametre
Maks. driftstemperatur 50 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Send en E-mail til vores support
Før køb: [email protected]
Efter køb: [email protected]

RMA

Hvis du har købt en vare hos os, som mod forventning er defekt og du ønsker at reklamere over den, skal vi have den ind til vores tekniske afdeling for undersøgelse, før afhjælpning kan foretages. Vores reklamationsbehandlingstid er normalt 2-14 dage. Ved udgåede modeller tages forbehold for at producenten / vores leverandør, ikke kan overholde vores normale reklamationstid.

Er varen fejlbehæftet og overholder vores reklamations-bestemmelser, skal der oprettes en RMA-sag i vores RMA-system på https://dev.dcs.dk/en/profile/rma/.

Har du spørgsmål vedr. RMA oprettelse, bedes du sende en mail, direkte til vores RMA afdeling: [email protected]