ASUS VA27DQFS 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) VGA HDMI DisplayPort 100Hz
ASUS VA27DQFS - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort
  • Varenummer 1002366056
    Model 90LM06H0-B01370
    Producent ASUSTeK COMPUTER
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4711387564820
    Vægt 8.8 kg
Produktbeskrivelse ASUS VA27DQFS - LED-skærm - Full HD (1080p) - 27"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2009231
Energiklasse Klasse C
Egenskaber USB 3.2 Gen 1 hub
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 100 Hz
Pixel Pitch 0.311 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1 / 3000:1 (dynamisk)
Responstid 5 ms (grå-til-grå), 1 ms (MPRT)
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 99% sRGB
Input-stik HDMI, VGA, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.19 cm x 22.4 cm x 52.85 cm
Vægt 5.8 kg
Miljømæssige standarder TCO Certified Displays 9, ENERGY STAR kvalificeret EPEAT Gold
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.19 cm x 22.4 cm x 52.85 cm - med stander
Energiklasse Klasse C
Farve Sort
Farvespektrum 99% sRGB
Formatforhold 16:9
Indbygget udstyr USB 3.2 Gen 1 hub
Lodret opdateringshastighed 48 - 100 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.311 mm
Skærmbelægning Blændfri
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret opdateringshastighed 30 - 110 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 5.8 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 Watt
Forbindelse
Interface HDMI | Hovedtelefoner | DisplayPort 1.2 | VGA | 2 x USB 3.2 Gen 1 | Audio line-ind
Mekanisk
Drejevinkel 360
Højde justering 150 mm
Rotationsvinkel 90
Tiltvinkel -5/+35
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 Watt
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 14 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 Watt
Programmer / Systemkrav
Inkluderet software ASUS DisplayWidget Center
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 72.9 cm
Dybde ved forsendelse 44.5 cm
Højde ved forsendelse 15 cm
Vægt ved forsendelse 8.8 kg
Bæredygtighedsoplysninger
ENERGY STAR-certificeret Ja
EPEAT kompatibel EPEAT Gold
TCO-certificeret TCO Certified Displays 9
Miljømæssige parametre
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Se Asus seneste FAQ - løser 90 % af typiske problemer