Cisco Catalyst IE3300 Rugged Series indleder mainstream-adoption af Gigabit Ethernet-forbindelse i en kompakt, formfaktor, modulær switch, der er specialbygget til en lang række udvidede virksomheds- og industrielle applikationer.
Varenummer 994547784
Model IE-3300-8P2S-E
Producent Cisco Systems
EAN 0889728140171
Vægt 2.24 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst IE3300 Rugged Series - switch - 10 porte - Administreret |
| Enhedstype | Switch - 10 porte - Administreret |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Porte | 10 x 10/100/1000 (8 PoE+) + 2 x SFP |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| PoE-budget | 360 W |
| Kapacitet | Køerl': 8<br>IGMP multicast-grupper: 1000<br>VLAN ID'er: 256<br>STP-instanser: 128 |
| Routingprotokol | IGMPv2, IGMP, IGMPv3 |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, SNMP 3, SSH, SCP, NTP, DHCP |
| Egenskaber | IGMP snooping, Syslog understøttet, Broadcast Storm Control, IPv6 understøttet, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Dying Gasp support, RSTP support, MSTP support, DHCP snooping, DHCP server, DAI, PVST+, UDLD, LLDP support, RSPAN, FNF, IGMP-filtrering, Storm Control, IP-kildebekyttelse, REP, SmartPort-teknologi, tempogrænse, IGMP-forespørger, Voice VLAN, Guest VLAN, Inter-VLAN Routing, SPAN, VTP v.3, BPDU Guard, VTP v.2 |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 1588v2 |
| Effekt | DC 9,6 - 60 V (non-PoE)/54 V (PoE+)/48 V (PoE) |
| Dimensioner (B x D x H) | 9.14 cm x 13.5 cm x 15.2 cm |
| Vægt | 1.7 kg |
| Producentgaranti | 5 års garanti |
| Generelt | |
|---|---|
| Autentificeringsmetode | RADIUS, TACACS+ |
| Egenskaber | IGMP snooping, Syslog understøttet, Broadcast Storm Control, IPv6 understøttet, Multicast Storm Control, Unicast Storm Control, Dying Gasp support, RSTP support, MSTP support, DHCP snooping, DHCP server, DAI, PVST+, UDLD, LLDP support, RSPAN, FNF, IGMP-filtrering, Storm Control, IP-kildebekyttelse, REP, SmartPort-teknologi, tempogrænse, IGMP-forespørger, Voice VLAN, Guest VLAN, Inter-VLAN Routing, SPAN, VTP v.3, BPDU Guard, VTP v.2 |
| Enhedstype | Switch - 10 porte - Administreret |
| Flashhukommelse | 1.5 GB |
| Indbygget udstyr | SD-kortlæser |
| Kapacitet | Køerl': 8 | IGMP multicast-grupper: 1000 | VLAN ID'er: 256 | STP-instanser: 128 |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 1588v2 |
| Pakningstype | DIN monterbar på skinne |
| PoE-budget | 360 W |
| Porte | 10 x 10/100/1000 (8 PoE+) + 2 x SFP |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Protokol til fjernadministration | SNMP, SNMP 3, SSH, SCP, NTP, DHCP |
| RAM | 2 GB |
| Routingprotokol | IGMPv2, IGMP, IGMPv3 |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 10 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 8 porte (PoE+) | 2 x SFP | 3 x alarm | 1 x seriel (RS-232) RJ-45 konsol | 1 x konsol mini-USB |
| Effekt | |
| Nødvendig spænding | DC 9,6 - 60 V (non-PoE)/54 V (PoE+)/48 V (PoE) |
| Strømenhed | Intern strømforsyning |
| Strømforbrug ved drift | 35 watt |
| Diverse | |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 611,350 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | EN55024, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, ICES-003 Klasse A, EN 61000-4-5, EN 61000-6-2, EN 61000-4-8, IEC 60950-1, EN 61000-6-4, IEC 60068-2-30, IEC 60068-2-27, EN 61326-1, EN 61000-4-16, EN 61000-4-29, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-78, MIL-STD-810, EN 50121-4, IP30, VCCI Class A, CISPR 11 class A, EN 61000-4-10, EN 61000-4-18, IEC 61850-3, FCC CFR47 Part 15 B Class A, IEEE 1613, CNS 13438 Class A, EN 300 386, KN35, UL/CSA60950-1, AS/NZS CISPR 32 Class A, KN32 |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 9.14 cm |
| Dybde | 13.5 cm |
| Højde | 15.2 cm |
| Vægt | 1.7 kg |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - 5 år |
| Miljømæssige parametre | |
| Maks. driftstemperatur | 60 °C |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 85 °C |
| Min. driftstemperatur | -40 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |