Cisco Catalyst 9400 er Ciscos førende modulære enterprise switching access platform, der er bygget til sikkerhed, IoT og cloud. Denne switch-serie udgør de grundlæggende byggesten for SD-Access - Ciscos førende virksomhedsarkitektur. Platformen giver uovertruffen investeringsbeskyttelse med en chassisarkitektur, der er i stand til at understøtte op til 9Tbps systembåndbredde og uovertruffen strømforsyning til IEEE 802.3BT (60W PoE) med høj densitet. Redundans er nu en selvfølge i hele porteføljen.
Varenummer 994183312
Model C9400-LC-48S=
Producent Cisco Systems
EAN 0889728057257
Vægt 5.3 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9400 Series Line Card - switch - 48 porte - plug-in modul |
| Enhedstype | Switch - 48 porte |
| Pakningstype | Plug-in modul |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Porte | 48 x Gigabit SFP |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Egenskaber | MACsec support |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1ae |
| Dimensioner (B x D x H) | 4.06 cm x 37.9 cm x 37 cm |
| Systemkrav | Cisco IOS XE 16.8.1 eller senere |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| Generelt | |
|---|---|
| Egenskaber | MACsec support |
| Enhedstype | Switch - 48 porte |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.1ae |
| Pakningstype | Plug-in modul |
| Porte | 48 x Gigabit SFP |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 48 x 1000Base-T SFP |
| Effekt | |
| Strømforbrug ved drift | 170 watt |
| Diverse | |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 944,960 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | CISPR 22 Klasse A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, AS/NZS 60950-1, ICES-003 Klasse A, Laser Class 1, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, EN 300 386 V1.6.1, EN 55022 Class A, IEEE 1588, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1 |
| Programmer / Systemkrav | |
| OS nødvendig | Cisco IOS XE 16.8.1 eller senere |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 4.06 cm |
| Dybde | 37.9 cm |
| Højde | 37 cm |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - ombytning - livstid - responstid: næste forretningsdag |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 95 % (ikke-kondenserende) |
| Lagerfugtighedsgrad | 10 - 95 % (ikke-kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 45 °C |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 70 °C |
| Min. driftstemperatur | -5 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |