Cisco har designet Catalyst 9000 adgangsporteføljen til at understøtte hensigtsbaseret netværk. Det handler om at opbygge et netværk, der genkender dine hensigter. Det er et netværk, der lærer, tilpasser og beskytter din investering ved at blive mere effektiv og sikrere over tid.
Varenummer 994784999
Model C9300L-48T-4X-E
Producent Cisco Systems
EAN 0889728174695
Vægt 9.41 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9300L - Network Essentials - switch - 48 porte - monterbar på stativ |
| Enhedstype | Switch - 48 porte - L3 - kan stables |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Porte | 48 x 10/100/1000 + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) |
| Præstation | Skiftekapacitet med stabling: 496 Gbps<br>Omkoblingskapacitet: 176 Gbps<br>Videresendelseshastighed: 130.95 Mpps<br>Videresendelseshastighed med stabling: 369,05 Mpps |
| Kapacitet | IPv4 router: 32000<br>IPv6 router: 16000<br>Multicast-skala: 8000<br>QoS-skalaposteringer: 5120<br>ACL-skalaposteringer: 5120<br>Routede porte: 416<br>VLANs understøttet: 4094<br>Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Routingprotokol | OSPF, RIP-1, RIP-2, EIGRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, PIM-SSM, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF |
| Egenskaber | QoS, Cisco StackWise Technology, Rapid PVST+, SRR, PXE support, RSPAN, NetFlow, Energy Efficient Ethernet, MIB, CoS, FNF, 802.1x autentificering, 16 MB pakkebuffer, DSCP support, MACsec support, CoPP, SPAN, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, CIR |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3bz |
| Effekt | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Dimensioner (B x D x H) | 44.5 cm x 4.4 cm x 40.9 cm |
| Vægt | 7 kg |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| Generelt | |
|---|---|
| Egenskaber | QoS, Cisco StackWise Technology, Rapid PVST+, SRR, PXE support, RSPAN, NetFlow, Energy Efficient Ethernet, MIB, CoS, FNF, 802.1x autentificering, 16 MB pakkebuffer, DSCP support, MACsec support, CoPP, SPAN, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, CIR |
| Enhedstype | Switch - 48 porte - L3 - kan stables |
| Flashhukommelse | 16 GB |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Kapacitet | IPv4 router: 32000 | IPv6 router: 16000 | Multicast-skala: 8000 | QoS-skalaposteringer: 5120 | ACL-skalaposteringer: 5120 | Routede porte: 416 | VLANs understøttet: 4094 | Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3bz |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Porte | 48 x 10/100/1000 + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) |
| Præstation | Skiftekapacitet med stabling: 496 Gbps | Omkoblingskapacitet: 176 Gbps | Videresendelseshastighed: 130.95 Mpps | Videresendelseshastighed med stabling: 369,05 Mpps |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF |
| RAM | 8 GB |
| Routingprotokol | OSPF, RIP-1, RIP-2, EIGRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, PIM-SSM, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 48 x 1000Base-T RJ-45 | 4 x 10GBase-X SFP+ uplink |
| Effekt | |
| Antal installeret | 1 |
| Maks. antal understøttet | 2 |
| Nødvendig spænding | AC 120/230 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Strømenhed | Intern strømforsyning - hot-plug |
| Strømforsyning | 350 watt |
| Diverse | |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 380,080 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | CISPR 22 Klasse A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, CCC, ICES-003 Klasse A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, AS/NZS 3548 Klasse A, BSMI Class A, VCCI Class A, CNS 13438, EN 55022 Class A, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 300 386, KN32, KN35, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, TCVN 7317, CISPR 35 |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 44.5 cm |
| Dybde | 4.4 cm |
| Højde | 40.9 cm |
| Vægt | 7 kg |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - forudgående komponentudskiftning - livstid - responstid: næste forretningsdag |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Lagerfugtighedsgrad | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 70 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |
Få et netværk, der lærer og tilpasser sig nye trusler, beskytter sig selv gennem segmentering og kryptering.
Få automatiseret trådløs- og kablet levering og konfiguration, for at lette IoT og mobilitetsstyring.
Forenklet, sikker og implementerbar til dit cloud-miljø. Tilpas levering, automatisering og overvågning med din DevOps værktøjssæt.