Cisco har designet Catalyst 9000 adgangsporteføljen til at understøtte hensigtsbaseret netværk. Det handler om at opbygge et netværk, der genkender dine hensigter. Det er et netværk, der lærer, tilpasser og beskytter din investering ved at blive mere effektiv og sikrere over tid.
Varenummer 994763899
Model C9200L-24PXG-2Y-E
Producent Cisco Systems
EAN 0889728170215
Vægt 8.15 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9200L - Network Essentials - switch - 24 porte - Administreret - monterbar på stativ |
| Enhedstype | Switch - 24 porte - L3 - Administreret - kan stables |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Porte | 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 25 Gigabit Ethernet |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| PoE-budget | 370 W |
| Præstation | Stablende båndbredde: 80 Gbps<br>Omkoblingskapacitet: 292 Gbps<br>Skiftekapacitet med stabling: 327 Gbps<br>Videresendelseshastighed: 229,16 Mpps |
| Kapacitet | Virtuelle netværk: 1<br>IPv4 router: 11000<br>IPv4 indtastning i routing-tabel: 3000<br>IPv6 indtastning i routing-tabel: 1500<br>Multicast-skala: 1000<br>ACL-skalaposteringer: 1500<br>FNF-indtastninger: 16000<br>VLANs understøttet: 1024<br>Switched virtual interfaces (SVIs): 512<br>QoS hardware-køer pr. port: 8<br>Pakkebufferstørrelse: 6 MB |
| MAC adresse table størrelse | 16.000 indlæg |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Routingprotokol | OSPF, RIP, RIP-1, RIP-2, EIGRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, OSPFv3, PIM-SSM, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF, IPv4, IPv6, YANG |
| Egenskaber | ACL support, QoS, Rapid PVST+, SRR, PXE support, Energy Efficient Ethernet, CoS, FNF, 802.1x autentificering, DSCP support, MACsec support, CoPP, Blue Beacon LED, ZTP, sikkerhedsstøvle, PIM, FHS, PVLAN support, CIR, Cisco StackWise-80 technology, Cisco Trust Anchor-modul, Cisco UADP 2.0 |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz |
| Effekt | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Dimensioner (B x D x H) | 44.5 cm x 4.4 cm x 35 cm |
| Vægt | 5.44 kg |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| Generelt | |
|---|---|
| Egenskaber | ACL support, QoS, Rapid PVST+, SRR, PXE support, Energy Efficient Ethernet, CoS, FNF, 802.1x autentificering, DSCP support, MACsec support, CoPP, Blue Beacon LED, ZTP, sikkerhedsstøvle, PIM, FHS, PVLAN support, CIR, Cisco StackWise-80 technology, Cisco Trust Anchor-modul, Cisco UADP 2.0 |
| Enhedstype | Switch - 24 porte - L3 - Administreret - kan stables |
| Flashhukommelse | 4 GB |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Kapacitet | Virtuelle netværk: 1 | IPv4 router: 11000 | IPv4 indtastning i routing-tabel: 3000 | IPv6 indtastning i routing-tabel: 1500 | Multicast-skala: 1000 | ACL-skalaposteringer: 1500 | FNF-indtastninger: 16000 | VLANs understøttet: 1024 | Switched virtual interfaces (SVIs): 512 | QoS hardware-køer pr. port: 8 | Pakkebufferstørrelse: 6 MB |
| Krypterings algoritme | 128-bit AES |
| MAC adresse table størrelse | 16.000 indlæg |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| PoE-budget | 370 W |
| Porte | 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T + 16 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x 25 Gigabit Ethernet |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Præstation | Stablende båndbredde: 80 Gbps | Omkoblingskapacitet: 292 Gbps | Skiftekapacitet med stabling: 327 Gbps | Videresendelseshastighed: 229,16 Mpps |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF, IPv4, IPv6, YANG |
| RAM | 2 GB |
| Routingprotokol | OSPF, RIP, RIP-1, RIP-2, EIGRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, OSPFv3, PIM-SSM, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T RJ-45 | 16 x 1000Base-T RJ-45 PoE+ | 2 x 25GBase-X uplink | 1 x netværks stack-enhed | 1 x administration (LAN) RJ-45 | 1 x konsol RJ-45 |
| Effekt | |
| Maks. antal understøttet | 2 |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Strømenhed | Intern strømforsyning - hot-plug |
| Strømforsyning | 600 watt |
| Diverse | |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 374,730 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | CISPR 22 Klasse A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, CCC, ICES-003 Klasse A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, AS/NZS 3548 Klasse A, BSMI Class A, VCCI Class A, CNS 13438, EN 55022 Class A, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 300 386, KN32, KN35, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, TCVN 7317, CISPR 35 |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 44.5 cm |
| Dybde | 4.4 cm |
| Højde | 35 cm |
| Vægt | 5.44 kg |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - ombytning - livstid - responstid: næste forretningsdag | Teknisk understøttelse - konsultering - 90 dage |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Lagerfugtighedsgrad | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 45 °C |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 70 °C |
| Min. driftstemperatur | -5 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |
Få et netværk, der lærer og tilpasser sig nye trusler, beskytter sig selv gennem segmentering og kryptering.
Få automatiseret trådløs- og kablet levering og konfiguration, for at lette IoT og mobilitetsstyring.
Forenklet, sikker og implementerbar til dit cloud-miljø. Tilpas levering, automatisering og overvågning med din DevOps værktøjssæt.