Catalyst 9200-serien leverer de bedste funktioner. Den er meget sikker og altid tændt, og den giver IT-enkelhed, hvilket resulterer i en fantastisk oplevelse hver gang.
Varenummer 995799171
Model C9200-48PXG-E
Producent Cisco Systems
EAN 0889728168274
Vægt 8.27 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9200 - Network Essentials - switch - 48 porte - smart - monterbar på stativ |
| Enhedstype | Switch - 48 porte - L3 - smart - kan stables |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Porte | 40 x 10/100/1000 (PoE+) + 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| PoE-budget | 740 W |
| Præstation | Stablende båndbredde: 160 Gbps<br>Skift af båndbredde: 400 Gbps<br>Skiftekapacitet med stabling: 580 Gbps<br>Videresendelseshastighed: 297,61 Mpps<br>Videresendelseshastighed med stabling: 431 Mpps |
| Kapacitet | QoS-skalaposteringer: 1000<br>ACL-skalaposteringer: 1600<br>IPv4 indtastning i routing-tabel: 4000<br>IPv6 indtastning i routing-tabel: 2000<br>Pakkebufferstørrelse: 6 MB<br>VLAN ID'er: 4096<br>Switched virtual interfaces (SVIs): 1000<br>Flexible NetFlow entries: 16000 |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Routingprotokol | OSPF, RIP, IS-IS, RIP-1, RIP-2, EIGRP, HSRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, OSPFv3, PIM-SSM, MSDP, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF |
| Egenskaber | Understøttet af ARP, STP support, QoS, Rapid PVST+, SRR, PXE support, RSPAN, Energy Efficient Ethernet, MIB, CoS, FNF, Cisco StackWise-160 teknologi, DSCP support, MACsec support, CoPP, SPAN, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, CIR |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz |
| Effekt | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Dimensioner (B x D x H) | 44.4 cm x 39 cm x 4.4 cm |
| Vægt | 5.44 kg |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| Generelt | |
|---|---|
| Egenskaber | Understøttet af ARP, STP support, QoS, Rapid PVST+, SRR, PXE support, RSPAN, Energy Efficient Ethernet, MIB, CoS, FNF, Cisco StackWise-160 teknologi, DSCP support, MACsec support, CoPP, SPAN, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, CIR |
| Enhedstype | Switch - 48 porte - L3 - smart - kan stables |
| Flashhukommelse | 4 GB |
| Indbygget udstyr | RFID-skilt |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Kapacitet | QoS-skalaposteringer: 1000 | ACL-skalaposteringer: 1600 | IPv4 indtastning i routing-tabel: 4000 | IPv6 indtastning i routing-tabel: 2000 | Pakkebufferstørrelse: 6 MB | VLAN ID'er: 4096 | Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 | Flexible NetFlow entries: 16000 |
| Krypterings algoritme | 128-bit AES |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| PoE-budget | 740 W |
| Porte | 40 x 10/100/1000 (PoE+) + 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Præstation | Stablende båndbredde: 160 Gbps | Skift af båndbredde: 400 Gbps | Skiftekapacitet med stabling: 580 Gbps | Videresendelseshastighed: 297,61 Mpps | Videresendelseshastighed med stabling: 431 Mpps |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF |
| RAM | 4 GB |
| Routingprotokol | OSPF, RIP, IS-IS, RIP-1, RIP-2, EIGRP, HSRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, OSPFv3, PIM-SSM, MSDP, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Ekspansionsåbninger | 1 (total) / 1 (fri) x Ekspansionsholder |
| Interface | 40 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 PoE+ - 30 W | 8 x 100/1000/2.5G/5G/10GBase-T RJ-45 | 1 x administration (LAN) RJ-45 | 1 x konsol RJ-45 | 1 x netværks stack-enhed |
| Effekt | |
| Maks. antal understøttet | 2 |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Strømenhed | Intern strømforsyning - hot-plug |
| Strømforsyning | 1000 watt |
| Diverse | |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 320,440 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | CISPR 22 Klasse A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, CCC, ICES-003 Klasse A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, AS/NZS 3548 Klasse A, BSMI Class A, VCCI Class A, CNS 13438, EN 55022 Class A, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 300 386, KN32, KN35, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, TCVN 7317, CISPR 35 |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 44.4 cm |
| Dybde | 39 cm |
| Højde | 4.4 cm |
| Vægt | 5.44 kg |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - forudgående komponentudskiftning - livstid - responstid: næste forretningsdag | Teknisk understøttelse - telefonrådgivning - 90 dage |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Lagerfugtighedsgrad | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 45 °C |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 70 °C |
| Min. driftstemperatur | -5 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |
Få avancerede sikkerhedsfunktioner, der beskytter integriteten af din hardware, software og alle data, der flyder gennem switchen.
Catalyst 9200-seriens switche giver modstandsdygtighed, analyse og sikkerhed på virksomhedsniveau, så din virksomhed kan køre problemfrit.