Catalyst 9200-serien leverer de bedste funktioner. Den er meget sikker og altid tændt, og den giver IT-enkelhed, hvilket resulterer i en fantastisk oplevelse hver gang.
Varenummer 994547695
Model C9200-48T-E
Producent Cisco Systems
EAN 0889728168236
Vægt 7.82 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9200 - Network Essentials - switch - 48 porte - Administreret - monterbar på stativ |
| Enhedstype | Switch - 48 porte - L3 - Administreret - kan stables |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Porte | 48 x 10/100/1000 |
| Præstation | Stablende båndbredde: 160 Gbps<br>Skift af båndbredde: 176 Gbps<br>Videresendelseshastighed: 261,9 Mpps |
| Kapacitet | Virtuelle netværk: 4<br>IPv4 indtastning i routing-tabel: 4000<br>IPv6 indtastning i routing-tabel: 2000<br>Flexible NetFlow entries: 16000<br>Pakkebufferstørrelse: 6 MB<br>VLAN ID'er: 4096<br>Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Routingprotokol | OSPF, RIP, IS-IS, RIP-1, RIP-2, EIGRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, OSPFv3, PIM-SSM, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF |
| Egenskaber | Understøttet af ARP, STP support, QoS, Rapid PVST+, SRR, PXE support, RSPAN, Energy Efficient Ethernet, MIB, CoS, FNF, Cisco StackWise-160 teknologi, DSCP support, MACsec support, CoPP, SPAN, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, CIR |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP) |
| Effekt | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Dimensioner (B x D x H) | 44.5 cm x 35 cm x 4.4 cm |
| Vægt | 5 kg |
| Generelt | |
|---|---|
| Egenskaber | Understøttet af ARP, STP support, QoS, Rapid PVST+, SRR, PXE support, RSPAN, Energy Efficient Ethernet, MIB, CoS, FNF, Cisco StackWise-160 teknologi, DSCP support, MACsec support, CoPP, SPAN, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, CIR |
| Enhedstype | Switch - 48 porte - L3 - Administreret - kan stables |
| Flashhukommelse | 4 GB |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Kapacitet | Virtuelle netværk: 4 | IPv4 indtastning i routing-tabel: 4000 | IPv6 indtastning i routing-tabel: 2000 | Flexible NetFlow entries: 16000 | Pakkebufferstørrelse: 6 MB | VLAN ID'er: 4096 | Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 |
| Krypterings algoritme | 128-bit AES |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ab (LLDP) |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Porte | 48 x 10/100/1000 |
| Præstation | Stablende båndbredde: 160 Gbps | Skift af båndbredde: 176 Gbps | Videresendelseshastighed: 261,9 Mpps |
| Protokol til fjernadministration | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, SNMP 3, SNMP 2c, CLI, NETCONF, RESTCONF |
| RAM | 4 GB |
| Routingprotokol | OSPF, RIP, IS-IS, RIP-1, RIP-2, EIGRP, VRRP, PIM-SM, EIGRP for IPv6, OSPFv3, PIM-SSM, police-baseret routing (PBR), RIPng, MSTP |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Ekspansionsåbninger | 1 (total) / 1 (fri) x Ekspansionsholder |
| Interface | 48 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 | 1 x netværks stack-enhed | 1 x administration (LAN) RJ-45 | 1 x konsol RJ-45 |
| Effekt | |
| Maks. antal understøttet | 2 |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Strømenhed | Intern strømforsyning - hot-plug |
| Strømforsyning | 125 watt |
| Diverse | |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 571,440 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | CISPR 22 Klasse A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, CCC, ICES-003 Klasse A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, AS/NZS 3548 Klasse A, BSMI Class A, VCCI Class A, CNS 13438, EN 55022 Class A, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 300 386, KN32, KN35, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, TCVN 7317, CISPR 35 |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 44.5 cm |
| Dybde | 35 cm |
| Højde | 4.4 cm |
| Vægt | 5 kg |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Lagerfugtighedsgrad | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 70 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |
Få avancerede sikkerhedsfunktioner, der beskytter integriteten af din hardware, software og alle data, der flyder gennem switchen.
Catalyst 9200-seriens switche giver modstandsdygtighed, analyse og sikkerhed på virksomhedsniveau, så din virksomhed kan køre problemfrit.