Catalyst 9200-serien leverer de bedste funktioner. Den er meget sikker og altid tændt, og den giver IT-enkelhed, hvilket resulterer i en fantastisk oplevelse hver gang.
Varenummer 994250595
Model C9200-24P-A
Producent Cisco Systems
EAN 0889728168304
Vægt 8.08 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9200 - Network Advantage - switch - 24 porte - smart - monterbar på stativ |
| Enhedstype | Switch - 24 porte - L3 - smart - kan stables |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Porte | 24 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Præstation | Stablende båndbredde: 160 Gbps<br>Skift af båndbredde: 128 Gbps<br>Videresendelseshastighed: 190,4 Mpps |
| Kapacitet | Virtuelle netværk: 4<br>IPv4 indtastning i routing-tabel: 4000<br>IPv6 indtastning i routing-tabel: 2000<br>ACL-skalaposteringer: 1600<br>Pakkebufferstørrelse: 6 MB<br>VLAN ID'er: 4096<br>Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Routingprotokol | OSPF, IS-IS, RIP-1, RIP-2, EIGRP, HSRP, VRRP, PIM-SSM, MSDP, police-baseret routing (PBR), RIPng |
| Protokol til fjernadministration | NETCONF, RESTCONF |
| Egenskaber | Cisco StackWise Technology, VRF, FNF, MACsec support, indbygget ASIC, CoPP, VXLAN, LISP, Blue Beacon LED, SGT caching, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, DNA support, Superior QoS |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz |
| Effekt | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Dimensioner (B x D x H) | 4.4 cm x 44.5 cm x 35 cm |
| Vægt | 5.5 kg |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| Generelt | |
|---|---|
| Egenskaber | Cisco StackWise Technology, VRF, FNF, MACsec support, indbygget ASIC, CoPP, VXLAN, LISP, Blue Beacon LED, SGT caching, EEM, PIM, FHS, PVLAN support, DNA support, Superior QoS |
| Enhedstype | Switch - 24 porte - L3 - smart - kan stables |
| Flashhukommelse | 4 GB |
| Indbygget udstyr | RFID-skilt |
| Jumborammesupport | 9198 byte |
| Kapacitet | Virtuelle netværk: 4 | IPv4 indtastning i routing-tabel: 4000 | IPv6 indtastning i routing-tabel: 2000 | ACL-skalaposteringer: 1600 | Pakkebufferstørrelse: 6 MB | VLAN ID'er: 4096 | Switched virtual interfaces (SVIs): 1000 |
| Krypterings algoritme | 128-bit AES |
| MAC adresse table størrelse | 32.000 optegnelser |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz |
| Pakningstype | Monterbar på stativ |
| Porte | 24 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Power Over Ethernet (PoE) | PoE+ |
| Præstation | Stablende båndbredde: 160 Gbps | Skift af båndbredde: 128 Gbps | Videresendelseshastighed: 190,4 Mpps |
| Protokol til fjernadministration | NETCONF, RESTCONF |
| RAM | 4 GB |
| Routingprotokol | OSPF, IS-IS, RIP-1, RIP-2, EIGRP, HSRP, VRRP, PIM-SSM, MSDP, police-baseret routing (PBR), RIPng |
| Undertype | Gigabit Ethernet |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 24 x 10/100/1000 Base-T RJ-45 PoE+ - 30 W |
| Effekt | |
| Maks. antal understøttet | 2 |
| Nødvendig spænding | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Overskudsspænding | Valgfri |
| Strømenhed | Intern strømforsyning - hot-plug |
| Diverse | |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 422,310 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | Plug and Play, CISPR 22 Klasse A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, CCC, ICES-003 Klasse A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, RoHS, AS/NZS 3548 Klasse A, BSMI Class A, VCCI Class A, CNS 13438, EN 55022 Class A, EN 300 386, KN32, KN35, EN 55032 Class A, CISPR 32 Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, TCVN 7317, CISPR 35 |
| Programmer / Systemkrav | |
| Med software | Cisco Network Advantage |
| Mål og vægt | |
| Bredde | 4.4 cm |
| Dybde | 44.5 cm |
| Højde | 35 cm |
| Vægt | 5.5 kg |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - forudgående komponentudskiftning - livstid - responstid: næste forretningsdag |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Lagerfugtighedsgrad | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
| Maks. Opbevaringstemperatur | 70 °C |
| Min. lagertemperatur | -40 °C |
Få avancerede sikkerhedsfunktioner, der beskytter integriteten af din hardware, software og alle data, der flyder gennem switchen.
Catalyst 9200-seriens switche giver modstandsdygtighed, analyse og sikkerhed på virksomhedsniveau, så din virksomhed kan køre problemfrit.