Varenummer 1000692220
Model CW9164I-E
Producent Cisco Systems
EAN 0889728464024
Vægt 1.6 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9164I - trådløs forbindelse - Bluetooth, Wi-Fi 6E - cloud-administreret |
| Enhedstype | Trådløs forbindelse |
| Formfaktor | Ekstern - indendørs |
| Lokalisering | Belgien, Bulgarien, Tjekkiet, Estland, Litauen, Island, Rumænien, Luxembourg, Ungarn, Cypern, Liechtenstein, Malta, Kroatien, Slovakiet, Slovenien, Letland, Østrig, Danmark, Finland, Frankrig, Tyskland, Italien, Nederlandene, Norge, Polen, Portugal, Spanien, Sverige, Schweiz, Grækenland, Irland |
| RAM | 2 GB |
| Flashhukommelse | 1 GB |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.1 LE, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| OS nødvendig | Cisco IOS XE 17.9.1 or later |
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | UPOE |
| Dimensioner (B x D x H) | 24.13 cm x 24.13 cm x 5.69 cm |
| Vægt | 1.6 kg |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| Generelt | |
|---|---|
| Bredde | 24.13 cm |
| Dybde | 24.13 cm |
| Enhedstype | Trådløs forbindelse |
| Højde | 5.69 cm |
| Lokalisering | Belgien, Bulgarien, Tjekkiet, Estland, Litauen, Island, Rumænien, Luxembourg, Ungarn, Cypern, Liechtenstein, Malta, Kroatien, Slovakiet, Slovenien, Letland, Østrig, Danmark, Finland, Frankrig, Tyskland, Italien, Nederlandene, Norge, Polen, Portugal, Spanien, Sverige, Schweiz, Grækenland, Irland |
| Robust design til udendørsbrug | Indendørs |
| Vægt | 1.6 kg |
| Processor / Hukommelse / Lagring | |
| Flashhukommelse | 1 GB |
| RAM | 2 GB |
| Netværk | |
| Autentificeringsmetode | MS-CHAP, MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP), EAP-FAST, EAP-SIM |
| Cloud-administreret | Ja |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.1 LE, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Dataoverførselshastighed | 7.49 Gbps |
| Egenskaber | DFS-understøttet, WLAN kontrollertilstand, LLDP support, Maximum Ratio Combining (MRC), universel power over Ethernet (UPOE), cyklisk skiftdiversitet (CSD), stråleformeteknologi, pakkesammenlægning A-MPDU, pakkesammenlægning A-MSDU, båndstyring, Tri-Band, Dynamic Frequency Selection (DFS), sikkerhedsstøvle, 2x2:2 MU-MIMO-teknologi, 4x4:4 MU-MIMO technology, billedunderskrivning, Cisco Trust Anchor-modul, BSS Coloring, Target Wake Time (TWT) |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Krypterings algoritme | AES, PEAP, WPA2-Enterprise, EAP-SIM, WPA3-Enterprise, WPA3-Personal, EAP-FAST, WPA3-Enhanced Open, WPA2-Personal, EAP-TLS, EAP-TTLS, MSCHAPv2, EAP-GTC, PEAPv1 |
| Liniekodningsformat | OFDMA |
| Model | Ekstern |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac, IEEE 802.3bt, IEEE 802.11ax, Wi-Fi CERTIFIED 6E |
| Protokol til fjernadministration | HTTP |
| Spread-spectrum metode | OFDMA |
| Statusindikatorer | Status |
| Antenne | |
| Antenne | Intern |
| Direktivitet | Omni-directional |
| Internet of Things (IoT) | |
| Internet of Things (IoT) kompatibel | Ja |
| Kommunikationsteknologi | Bluetooth Low Energy (LE) |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 1 x 100/1/2.5GBase-T (UPOE) - RJ-45 | 1 x administration - RJ-45 | 1 x USB 2.0 |
| Diverse | |
| Overensstemmelsesstandarder | FCC Part 15.247, AS/NZS 60950-1, RSS-102, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15.407, FCC CFR47 Part 15 C, FCC CFR47 Part 15 B, UL Class III, CNS13438:2006, RSS-247, AS/NZS 2772.2, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, VCCI-CISPR 32:2016, RSP-100, RSS-GEN, EN 301 893 V2.1.1, AS/NZS 4268:2017, EN 300 328 V2.2.2, EN 50385:2017, 47 CFR Part 2.1091, QCVN 112:2017, Japan Std. 66, Japan Std. 71, EN 61000-3-3:2013+A1:2019, IEC 61000-3-2:2019, CAN/CSA-C22.2 No. 62368-1 Third Edition, UL 62368-1 |
| Effekt | |
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | UPOE |
| Programmer / Systemkrav | |
| Med software | CAPWAP Software Image |
| OS nødvendig | Cisco IOS XE 17.9.1 or later |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - fremryknings-hardwareudskiftning - livstid - responstid: 5 dage |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |