Varenummer 996539018
Model C9105AXW-E
Producent Cisco Systems
EAN 0889728329088
Vægt 0.66 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Catalyst 9105AXW - trådløs forbindelse - Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Enhedstype | Trådløs forbindelse |
| Formfaktor | Vægmonterbar - indendørs |
| Lokalisering | Belgien, Jordan, Libanon, Oman, Qatar, Saudi-Arabien, De Forenede Arabiske Emirater, Albanien, Bulgarien, Cameroun, Tjekkiet, Estland, Litauen, Mongoliet, Island, Rumænien, Sri Lanka, Luxembourg, Ungarn, Cypern, Irak, Kenya, Nigeria, Zambia, Uganda, Tanzania, Trinidad, Jamaica, Algeria, Gabon, Liechtenstein, Gibraltar, Malta, Marokko, Monaco, Kroatien, Makedonien, Slovakiet, Slovenien, Letland, Libyen, Burundi, Namibia, Mauritius, Østrig, Danmark, Finland, Frankrig, Tyskland, Italien, Nederlandene, Norge, Polen, Portugal, Spanien, Sverige, Schweiz, United Kingdom, Grækenland, Tyrkiet, Irland, Bahamas, Serbia, Montenegro, Bosnien og Herzegovinia |
| Dataforbindelsesprotokol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | UPOE |
| Dimensioner (B x D x H) | 16 cm x 9 cm x 3.266 cm |
| Vægt | 373.2 g |
| Producentgaranti | Begrænset livtidsgaranti |
| Generelt | |
|---|---|
| Bredde | 16 cm |
| Dybde | 9 cm |
| Enhedstype | Trådløs forbindelse |
| Højde | 3.266 cm |
| Lokalisering | Belgien, Jordan, Libanon, Oman, Qatar, Saudi-Arabien, De Forenede Arabiske Emirater, Albanien, Bulgarien, Cameroun, Tjekkiet, Estland, Litauen, Mongoliet, Island, Rumænien, Sri Lanka, Luxembourg, Ungarn, Cypern, Irak, Kenya, Nigeria, Zambia, Uganda, Tanzania, Trinidad, Jamaica, Algeria, Gabon, Liechtenstein, Gibraltar, Malta, Marokko, Monaco, Kroatien, Makedonien, Slovakiet, Slovenien, Letland, Libyen, Burundi, Namibia, Mauritius, Østrig, Danmark, Finland, Frankrig, Tyskland, Italien, Nederlande |
| Robust design til udendørsbrug | Indendørs |
| Vægt | 373.2 g |
| Netværk | |
| Autentificeringsmetode | MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP), EAP-FAST, EAP-SIM |
| Dataforbindelsesprotokol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, Bluetooth 5.0, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Egenskaber | DFS-understøttet, Access Control List (ACL) support, Quality of Service (QoS), Maximum Ratio Combining (MRC), Cisco VideoStream-teknologi, radioressourceadministration (RRM), cyklisk skiftdiversitet (CSD), stråleformeteknologi, pakkesammenlægning A-MPDU, pakkesammenlægning A-MSDU, Pre-Shared Key (PSK), Dynamic QoS, gæsteadgang, 2x2 MU-MIMO-teknologi, sikkerhedsstøvle, Target Wait Time (TWT), billedunderskrivning, Cisco Trust Anchor-modul, BSS Coloring |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Krypterings algoritme | AES, TLS, PEAP, TTLS, WPA, WPA2, EAP-SIM, WPA3, EAP-FAST |
| Liniekodningsformat | OFDMA |
| Model | Vægmonterbar |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.3bz, IEEE 802.11ax, Wi-Fi CERTIFIED 6 |
| Statusindikatorer | Status |
| Antenne | |
| Antenne | Intern |
| Direktivitet | Omni-directional |
| Internet of Things (IoT) | |
| Internet of Things (IoT) kompatibel | Ja |
| Kommunikationsteknologi | Bluetooth Low Energy (LE) |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 1 x 1/2.5GBase-T - RJ-45 | 3 x 1000Base-T - RJ-45 | 1 x administration - RJ-45 | 1 x USB 2.0 |
| Diverse | |
| Overensstemmelsesstandarder | CISPR 24, EN 61000-3-2, ICES-003, EN 61000-3-3, EN55024, FCC Part 15.247, AS/NZS 60950-1, RSS-102, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 4268, FCC Part 15.407, FCC CFR47 Part 15 C, FCC CFR47 Part 15 B, EN 60601, VCCI V-3, EN 62209-1, SRRC, EN 300 328, EN 50385, EN 62209-2, EN 301 489-1, LP0002, RSS-247, KN32, KN35, AS/NZS CISPR 32 Class B, TCVN 7189, EN 301 893, CISPR 32, EN 55032, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, EN 55035, VCCI-CISPR 32:2016, CNS, EN 301 489-17, AS/NZS 2772, ARPANSA, K |
| Effekt | |
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | UPOE |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - fremryknings-hardwareudskiftning - livstid - responstid: 10 dage |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 50 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |