Varenummer 1000680098
Model CBW150AX-E-EU
Producent Cisco Systems
EAN 0889728424400
Vægt 0.96 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Business 150AX - trådløs forbindelse - Bluetooth, Wi-Fi 6 |
| Enhedstype | Trådløs forbindelse |
| Formfaktor | Væg/loftsmonterbar |
| Lokalisering | Europa |
| Processor | 1 GHz |
| RAM | 1 GB |
| Flashhukommelse | 512 MB |
| Dataforbindelsesprotokol | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Præstation | Maksimum datahastighed (5 GHz): 1,2 Gbps |
| Kapacitet | VLANs understøttet: 16<br>Trådløse klienter per WiFi-radio: 200<br>Trådløse klienter: 400 |
| Udstyr inkluderet | Loftsmonteringssæt |
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | PoE |
| Dimensioner (B x D x H) | 15.04 cm x 15.04 cm x 3.99 cm |
| Vægt | 330 g |
| Producentgaranti | 3 års garanti |
| Generelt | |
|---|---|
| Bredde | 15.04 cm |
| Dybde | 15.04 cm |
| Enhedstype | Trådløs forbindelse |
| Højde | 3.99 cm |
| Lokalisering | Europa |
| Vægt | 330 g |
| Processor / Hukommelse / Lagring | |
| Antal installerede processorer | 1 GHz |
| Flashhukommelse | 512 MB |
| RAM | 1 GB |
| Netværk | |
| Autentificeringsmetode | RADIUS, EAP-FAST, EAP-SIM, EAP-TLS, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Dataforbindelsesprotokol | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Dataoverførselshastighed | 1.488 Gbps |
| Egenskaber | Mesh networking, 2x2 MU-MIMO-teknologi, Authentication, Authorization and Accounting (AAA), Target Wait Time (TWT), stråleformeteknologi, BSS Coloring, Maximum Ratio Combining (MRC), DFS-understøttet, cyklisk skiftdiversitet (CSD), Dynamic Frequency Selection (DFS), VLAN-understøttet, håndterbar, 802.1x autentificering, til vægmontering, Wi-Fi Multimedia (WMM) support |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Kapacitet | VLANs understøttet: 16 | Trådløse klienter per WiFi-radio: 200 | Trådløse klienter: 400 |
| Krypterings algoritme | WPA, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3, AES, TLS, TTLS, PEAP, PEAPv1 |
| Model | Væg/loftsmonterbar |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ac Wave 1, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11i, IEEE 802.11r, IEEE 802.1x, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11d, IEEE 802.11h, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Præstation | Maksimum datahastighed (5 GHz): 1,2 Gbps |
| Protokol til fjernadministration | RADIUS, HTTP |
| Spread-spectrum metode | OFDMA |
| Statusindikatorer | Status |
| Antenne | |
| Antal antenner | 2 |
| Antenne | Intern |
| Direktivitet | Omni-directional |
| Ekspansion / Konnektivitet | |
| Interface | 1 x 1000Base-T (PoE) - RJ-45 |
| Diverse | |
| Overensstemmelsesstandarder | ARIB STD-66, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1, EN 300 328, EN 301 893, EN 50385, EN 60950-1, EN 62368-1, FCC Part 15.247, FCC Part 15.407, IEC 60950-1, IEC 62368-1, RSS-247, UL 60950-1, UL/CUL 62368-1, ARIB STD-T71, EMI Class B, FCC Part 15 B, ICES-003, EN 301489-1, EN 301489-17, EN 55032, EN 55035, FCC OET Bulletin 65c, RSS-102, WEEE |
| Udstyr inkluderet | Loftsmonteringssæt |
| Effekt | |
| Power Over Ethernet (PoE) understøttet | PoE |
| Strømforbrug ved drift | 9.2 watt |
| Producentgaranti | |
| Service & Support | Begrænset garanti - returner til fabrik - 3 år |
| Miljømæssige parametre | |
| Fugtighedsgrad ved brug | 0 - 95% (ikke-kondenserende) |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |