Cisco Aironet AIR-ANT2547VG-N= Dual-Band Omnidirectional Wi-Fi Antenna er designet med forbedret dækning og ydeevne i tankerne. Denne FCC-godkendte retningsbestemte antenne giver et 360-graders strålingsmønster og er beregnet til anvendelse, når der kræves dækning i alle retninger fra antennen.
Varenummer 988369324
Model AIR-ANT2547VG-N=
Producent Cisco Systems
EAN 0882658636097
Vægt 0.18 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco Aironet Dual-Band Omnidirectional Antenna - antenne |
| Produkttype | Antenne |
| Dimensioner (B x D x H) | 3.17 cm x 3.17 cm x 28.2 cm |
| Vægt | 170 g |
| Farve | Grå |
| Antenneplacering/montering | Udendørs |
| Frekvensrækkevidde | 2.4 - 2.483 GHz, 5.15 - 5.875 GHz |
| Forstærkning | 7 dBi (til 5 GHz), 4 dBi (til 2,4 GHz) |
| Direktivitet | Omni-directional |
| Generelt | |
|---|---|
| Bredde | 3.17 cm |
| Dybde | 3.17 cm |
| Fås i farverne | Grå |
| Højde | 28.2 cm |
| Produkttype | Antenne |
| Vægt | 170 g |
| Antenne | |
| Antenneplacering/montering | Udendørs |
| Direktivitet | Omni-directional |
| Forstærkning | 7 dBi (til 5 GHz), 4 dBi (til 2,4 GHz) |
| Frekvensrækkevidde | 2.4 - 2.483 GHz, 5.15 - 5.875 GHz |
| Impedans | 50 ohm |
| Standbølgeforhold (SWR) | 2.0:1 |
| Kabling & ledningsføring | |
| Med forbindelsesled | 1 x N-serie-stik han |
| Miljømæssige parametre | |
| Maks. driftstemperatur | 85 °C |
| Min. driftstemperatur | -40 °C |
4 dBi (2,4 GHz)/7 dBi (5 GHz); grå radome; egnet til brug på Aironet udendørs access points
Direkte montering på access point; ingen kabeltilslutninger
Beregnet til anvendelse, når der kræves dækning i alle retninger fra antennen
Designet til forbedret dækning
1 års begrænset hardwaregaranti