Cisco Headset 500-serien leverer overraskende levende lyd til åbne arbejdsområder. Brugere kan holde fokus i støjende miljøer med fyldig lyd, enestående komfort og dokumenteret pålidelighed. 500-serien har en let formfaktor, der er behagelig at have på, selv i løbet af en hel arbejdsdag. Det er designet til medarbejdere, der bruger meget tid på at bære headsets til stemmekommunikation og lytte til musik.
Varenummer 994547707
Model CP-HS-WL-561-M-EU=
Producent Cisco Systems
EAN 0889728180535
Vægt 0.9 kg
| Produktbeskrivelse | Cisco 561 Wireless Single - headset - med Multibase Station |
| Produkttype | Headset - DECT 6.0 - trådløs |
| Anbefalet brug | Telefon, computer, konference |
| Lokalisering | Europa |
| Hovedtelefonmodeller | På øret - konvertibel |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Trådløs teknologi | DECT 6.0 |
| Lydudgangsmodus | Mono |
| Audiospecifikationer | Frekvenssvar 50 - 18000 Hz |
| Impedans | 90 ohm |
| Mikrofon | Boom |
| Mikrofonteknologi | Elektretkondenser |
| Driftsmåde af mikrofon | Envejs |
| Bundtet med | Multibase Station |
| Designet for | Cisco DX70, DX80; IP Phone 6841, 6851, 7821, 7841, 7861, 8811, 8841, 8845, 8851, 8861, 8865, 8865NR; Webex Board 55, Board 55S, Board 70S, Board 85, Codec Pro, Codec Pro - No Radio, Room 55, Room 70, Room Kit Mini, Room Kit Pro - GPL, Room Kit Pro with Precision 60 |
| Generelt | |
|---|---|
| Anbefalet brug | Telefon, computer, konference |
| Bundtet med | Multibase Station |
| Lokalisering | Europa |
| Maks. driftsafstand | 100 m |
| Produkttype | Headset - DECT 6.0 - trådløs |
| Lydudgang | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Frekvensrespons | 50 - 18000 Hz |
| Hovedtelefonmodeller | På øret - konvertibel |
| Impedans | 90 ohm |
| Lydudgangsmodus | Mono |
| Maks. lydtryk | 118 dB |
| Trådløs teknologi | DECT 6.0 |
| Mikrofon | |
| Driftsmåde af mikrofon | Envejs |
| Formfaktor | Headsetmikrofon |
| Frekvensrespons | 150 - 6800 Hz |
| Lydindgangsdetalljer | Envejs - 150 - 6800 Hz |
| Mikrofonteknologi | Elektretkondenser |
| Type | Boom |
| Effekt | |
| Driftstid (op til) | 10 time(r) |
| Standby Tid | 60 timer |
| Oplysninger om kompatibilitet | |
| Designet for | Cisco DX70, DX70 - MSRP, DX80, DX80 (No Radio) | Cisco IP Phone 6841, 6851, 7821, 7841, 7861, 8811, 8841, 8845, 8851, 8861, 8865, 8865NR | Cisco Webex Board 55, Board 55 MSRP, Board 55S (GPL), Board 70S, Board 85, Board 85 GPL, Board 85 MSRP, Codec Pro, Codec Pro - No Radio, Room 55 Dual, Room 55 Dual (no-radio), Room 70 Dual, Room 70 Dual - No Radio, Room 70 Dual G2, Room 70 Single - No Radio, Room 70 Single (GPL), Room 70 Single G2, Room Kit Mini, Room Kit Pro - GPL, Room Kit Pro with Precisio |
DECT-teknologien giver frihed til at bevæge sig flere hundrede meter væk fra basen med krystalklar lyd.
Nyd nem adgang til de vigtigste opkaldsstyringsfunktioner, herunder besvar, afslut opkald, hold/genoptag (for flere opkald), lydløs, lydstyrke op og lydstyrke ned.
AES-128-kryptering sikrer sikker kommunikation.
Fuldbåndslyd giver førsteklasses 48 kHz lydoplevelse.
Giver automatisk den bedste tilgængelige lydoplevelse i opkaldstilstand (smalbånd eller bredbånd) og i musiktilstand (bredbånd eller fuldbånd).