StarTech.com 100ft CAT6 Cable - White Snagless CAT 6 Wire - 100W RJ45 UTP 650MHz Category 6 Network Patch Cord UL/TIA (N6PATCH100WH) CAT 6 Ikke afskærmet parsnoet (UTP) 30.5m Patchkabel Hvid
Startech 100ft CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, White, Wiring is UL Certified/TIA - Category 6 - 24AWG (N6PATCH100WH) - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 30.5 m - UTP - CAT 6 - knastfri - hvid
  • Product no 989590702
    Model N6PATCH100WH
    Brand StarTech.com
    EAN 0065030838856
    Weight 1.32 kg
Produktbeskrivelse Startech 100ft CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, White, Wiring is UL Certified/TIA - Category 6 - 24AWG (N6PATCH100WH) - patchkabel - 30.5 m - hvid
Type Patchkabel - CAT 6
Teknologi Ikke afskærmet parsnoet (UTP)
Ledningsføringssystem T568B
Egenskaber Knastfri
Kabel længde 30.5 m
Forbindelsesled RJ-45 - han
Stikforbindelse (anden ende) RJ-45 - han
Farve Hvid
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
General
American Wire Gauge (AWG) 24
Color White
Features Snagless
Jacket Material PVC
Length 30.5 m
Network Cable Type Patch cable - CAT 6
Technology UTP
Wiring Scheme T568B
Connectivity
Connector RJ-45 - male
Connector (Second End) RJ-45 - male
Miscellaneous
Compliant Standards RoHS, ETL - up to 650 MHz
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited lifetime warranty
Product image
slide {0} of {1}, zoom in, Product image
It’s all about selection. Choose the colors you want, the lengths you want, the styles you want
100% copper for outstanding value
24-gauge wire for high-performance network connections
Ensure high-performance capability for your demanding Ethernet applications, such as Power-over-Ethernet, using cables that include 24 AWG copper.