LC Power LC-M27-FHD-240-C 27" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
LC Power LC-M27-FHD-240-C - LED-skærm - kurvet - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 3xHDMI, DisplayPort - sort
  • Product no 998955117
    Model LC-M27-FHD-240-C
    Brand LC Power
    EAN 4260070128790
    Weight 7.56 kg
Produktbeskrivelse LC Power LC-M27-FHD-240-C - LED-skærm - kurvet - Full HD (1080p) - 27"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/582151
Energiklasse Klasse F
Strømforbrug (Til-modus) 25.6 W
Kurvet skærm Ja
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort: 240 Hz, HDMI1-2: 120 Hz, HDMI3: 240 Hz)
Pixel Pitch 0.1038 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1
Responstid 1 ms (MPRT), 4 ms (overdrive)
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 72% Adobe RGB, 72% NTSC, 75% DCI-P3, 95% sRGB
Input-stik 3xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, tilt
Spænding DC 12 V
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.7 cm x 33.1 cm x 51.2 cm
Vægt 5.9 kg
Overensstemmelsesstandarder DisplayPort 1.2
Producentgaranti 3 års garanti
General
Aspect Ratio 16:9
Backlight Technology LED backlight
Brightness 300 cd/m²
Color Black
Color Gamut 72% Adobe RGB, 72% NTSC, 75% DCI-P3, 95% sRGB
Color Support 16.7 million colors
Contrast Ratio 3000:1
Curved Screen Yes (1500R)
Diagonal Size 27"
Dimensions (WxDxH) 61.7 cm x 33.1 cm x 51.2 cm - with stand
Display Type LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class Class F
Horizontal Viewing Angle 178
Native Resolution Full HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort: 240 Hz, HDMI1-2: 120 Hz, HDMI3: 240 Hz)
Panel Type VA
Pixel Pitch 0.1038 mm
Response Time 1 ms (MPRT), 4 ms (overdrive)
Vertical Viewing Angle 178
Weight 5.9 kg
Connectivity
Interfaces 3 x HDMI | DisplayPort 1.2 | Audio line-out (mini-jack)
Mechanical
Display Position Adjustments Height, tilt
Tilt Angle -5/+20
VESA Mounting Interface 75 x 75 mm
Miscellaneous
Cables Included 1 x DisplayPort cable
Compliant Standards DisplayPort 1.2
Power
Input Voltage DC 12 V
On / Off Switch No
Power Consumption (On mode) 25.6 W