Mean Well SDR-120 series SDR-120-24 120Watt
  • Varenummer 997201900
    Model SDR-120-24
    Producent Mean Well
    EAN 4711287422367
    Vægt 0.7 kg
Produktbeskrivelse Mean Well SDR-120 series SDR-120-24 - strømforsyning - 120 watt
Enhedstype Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - monterbar på DIN rail
Vægt 0.7 kg
Indgangspænding AC 115/230 V
Udgangspænding 24 V
Strømkapacitet 120 watt
Dimensioner (B x D x H) 4 cm x 12.5 cm x 11.4 cm
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Strømenhed
Effektivitet 91%
Indgangspænding AC 115/230 V
Indgangspændingsområde AC 88 - 264 / DC 124 - 370 V
Nødvendig frekvens 47 - 63 Hz
Strømkapacitet 120 watt
Udgangspænding 24 V
Diverse
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 95 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 70 °C
Min. driftstemperatur -25 °C